Menu Zamknij

Poradnik dla jąkających się

Zapraszamy do zapoznania się z opracowaniem, który nazwaliśmy Poradnik dla jąkających się. Fragmenty wprowadzenia autorstwa Malcolma Frasera:

Niniejsza książka zawiera nadzwyczajne wskazówki terapeutyczne. Nigdy wcześniej nie zostało opublikowane coś podobnego. Tym, co czyni ją unikalną i niezwykłą jest to, że każdy z rozdziałów tej książki został napisany przez osobę jąkającą się. Każdy z nich przeszedł „twardą szkołę” jąkania i wie, jak to jest doświadczać strachu, lęku i zwątpienia, które tak często towarzyszą jąkałom. Oni rozumieją twój problem.

Również wszyscy autorzy tych rozdziałów są obecnie lub byli w przeszłości patologami mowy. […] Stanowią najwybitniejszą grupę autorytetów w dziedzinie jąkania. […] Chociaż ci autorzy nie zgadzają się w pełni co do tego, co należy zrobić, aby przezwyciężyć własne trudności, to w ich zaleceniach i myśleniu wiele jest jednolitości. Wierzymy, że ich pomysły będą dla ciebie pomocne. Publikujemy tę książkę dla ciebie i z nadzieją, że będziesz w stanie z niej skorzystać.

Pobieranie: Poradnik dla jąkających się – Stuttering Foundation (tłum. Neokid)

Więcej rad praktycznych związanych z różnymi technikami (np. umyślne jąkanie, kontrola Valsalvy, propriocepcja), można znaleźć w artykułach.