Menu Zamknij

Demostenes 2009-2019 – 10 lat minęło…

demostenes 2009-2019

Wortal Demostenes został założony w 2009 roku. Nazwa serwisu nawiązuje do starożytnego mówcy, który wedle podań miał przezwyciężyć jąkanie, wygłaszając mowy i recytując wiersze z kamieniami w ustach.

Jak powstał i rozwijał się Demostenes

W 2009 roku nie było w polskim Internecie forum, gdzie można by swobodnie dyskutować na temat terapii jąkania i problemach jąkających. Jedyne ówczesne forum działało na stronie jednego z ośrodków terapeutycznych, przez co nie było obiektywne. Tę lukę zapełnił Demostenes.

W początkowych latach, na wortalu odbywały się systematyczne czaty użytkowników, które cieszyły się sporym zainteresowaniem. Cykl „Gość Demostenesa” to z kolei wywiady, czaty i posty gościnne od ludzi ze świata logopedii i dziedzin pokrewnych. W późniejszych latach popularność zyskały historie użytkowników – każda osoba jąkająca może przesłać do redakcji swoje przemyślenia, które zostaną opublikowane na wortalu.

Od początku 2011 roku w serwisie pojawiały się liczne tłumaczenia zagranicznych artykułów w tematyce jąkania. Podniosło to wyraźnie jakość wortalu i usadowiło go w czołówce polskich serwisów logopedycznych. Z wiedzy przekazywanej na łamach Demostenesa korzystają nie tylko jąkający, ale także studenci logopedii oraz sami logopedzi. Równocześnie Demostenes nie odszedł od swojej towarzyskiej roli, na co wpływają głównie dyskusje na forum dla jąkających się. Poprzez wortal związują się liczne znajomości i przyjaźnie, które przeszły do świata realnego.

W 2019 roku mija 10 lat od powstania Demostenesa. Strona przeszła na nowy, lepszy silnik, zachowując przywiązanie do tradycji.

E-mail do redakcji:

kontakt demostenes jąkanie