Menu Zamknij

„Tylko krew, pot, trud i łzy” Moja terapia. – blog Dawida

Zapraszam do przeczytania pierwszego wpisu do bloga, którego pisania z okazji wyjazdu na terapię podjął się nasz kolega Dawid.

Po wielu przemyśleniach, które zajęły mi kilka miesięcy postanowiłem w końcu wybrać się na terapię prowadzoną techniką prof. Lilii Arutyunian. Na podjęcie tej decyzji miało wpływ wiele czynników. Takich jak nieudany podryw do dziewczyny, liczne bloki podczas egzaminu ustnego. Najistotniejszy wpływ, który bardzo mnie dotknął to dostanie kosza od dziewczyny.

Niemożność nawiązania z nią kontaktu przez jąkanie doprowadziła mnie na skraj załamania nerwowego. Zamknięty w pułapce swoich uczuć podjąłem bardzo głupią decyzję a mianowicie dałem jej kwiaty i list miłosny. Jej reakcję możecie wyobrazić sobie sami.

Przez wiele lat lepiej lub gorzej znosiłem swoje jąkanie. Niewiele wprawdzie przez to straciłem zdałem maturę, studiuję. Ale człowiek po tych wszystkich latach pewnego dnia mówi „Nie!”. Dość z tym. Koniec układania sobie wypowiedzi w głowie ażeby się nie jąkać. Dość stresu i lęku czy aby nie zostanę o coś zapytany. Mam dość ciągłego migania się i kombinowania. Moje życie pozbawione jest luzu i spontaniczności. Prawie wszystko planuje. Niekiedy nawet rozmowę telefoniczną pisząc sobie na kartce co mam powiedzieć.

Dlatego postanowiłem pojechać na terapię. Wyjeżdżam 8 marca. Nie liczę na dużo. Mam nadzieję że choć trochę zmniejszy się moje jąkanie. Najważniejsze jest dla mnie to aby wyeliminować mój lęk i strach przed mówieniem. Co czeka mnie po terapii ?. Razem z Winstonem Churchillem mogę powiedzieć „Tylko krew, pot, trud i łzy”. Stanę się przez te kilka miesięcy jeszcze bardziej człowiekiem upośledzonym. Wystawionym na masę śmiechów i drwin. Ale podobnie jak Wielka Brytania będę walczył i nie poddam się. Do zobaczenia wkrótce.

PODZIEL SIĘ SWOJĄ HISTORIĄ. PRZEŚLIJ NAM TEKST NA KONTAKT@DEMOSTENES2.EU

Przeczytaj również

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *